Dofinansowania do myjni samochodowej – budowa myjni samochodowej to jedna z bezpieczniejszych inwestycji. Dobrze wybrana lokalizacja oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, dopasowanie usług do potrzeb lokalnego rynku odpowiada za sukces przedsięwzięcia. Należy dobrać parametry planowanego mycia, a wśród nich w szczególności ilość stanowisk oraz przewidywaną ilość klientów i koszt usług.
Niezbędny jest bilans kosztów do utrzymania myjni, koszty kadrowe wynikające z zatrudnienia personelu. Po przeprowadzeniu dogłębnej analizy SWOT można poznać słabe strony konkurencji i wprowadzić do swojej myjni takie rozwiązania jakich ona nie posiada. Zainwestowane środki finansowe szybko się zwracają. Decydując się na działalność gospodarczą warto postarać się o dofinansowanie do myjni samochodowej i skorzystać z możliwej dla siebie opcji.
Budowa myjni samochodowej krok po kroku
Osiągnięcie sukcesu biznesowego na rynku, wymaga sięgnięcia po sprawdzone a zarazem nowoczesne rozwiązania. Jak badania pokazują, myjnia samochodowa jest dobrym i dochodowym biznesem. Najpierw musisz ocenić swoje możliwości finansowe. Jeżeli brakuje Ci środków wystąp o dofinansowanie do myjni samochodowej, dzięki czemu szybciej rozkręcisz biznes i osiągniesz zyski.
Znajdź grunt pod myjnię samochodową
Aby otworzyć własną myjnię, musisz kupić działkę lub ją wydzierżawić. Wybór odpowiedniej lokalizacji inwestycji to kluczowa decyzja. Jedna myjnia samochodowa to ok. 200 m2 powierzchni użytkowej. Dodatkowo należy pamiętać, że inwestycja przyniesie oczekiwane oczekiwania finansowe przy spełnieniu podstawowych warunków, tj. bliskości centrów handlowych, supermarketów, stacji benzynowych i kontroli pojazdów, a także bliskości dużych osiedli mieszkaniowych. Aby uruchomić tego typu działalność trzeba spełnić konieczne wymagania administracyjne. Co to oznacza? Działka pod myjnię musi mieć charakter budowlany.
Polecamy uwadze:
Dokumentacja techniczna i pozwolenie na budowę
Przed rozpoczęciem prac budowlanych trzeba posiadać: projekt architektoniczno-budowlany. W ramach takiej dokumentacji konieczne jest wykonanie projektów przyłączenia wody, prądu, gazu. Warunki dostarczania mediów muszą być również podpisane z odpowiednimi dostawcami.
Finansowanie
Inwestycje mogą być finansowane z różnych źródeł: ze środków własnych, kredytu bankowego, leasingu, franczyzy. Nie zapominaj o innej możliwości a mianowicie dofinansowaniu do myjni samochodowej z Unii Europejskiej i Urzędu Pracy.
Budowa, montaż, serwis
Po przekazaniu projektu administracji i uzyskaniu pozwolenia na budowę można przystąpić do robót ziemnych, które należy wykonać kompleksowo wraz z montażem daszka i odpływu. W końcu każdy inwestor musi poznać zasady funkcjonowania myjni, rozwiązania informatyczne, które zapewniają właścicielowi kontrolę nad myjnią techniczną i finansową, a także pozwolą samodzielnie skonfigurować ustawienia myjni.
Jakie istnieją źródła dofinansowania do myjni samochodowej?
Dofinansowanie do myjni samochodowej dostępne są w różnych formach. Pierwszy to udanie się do Urzędu Pracy, który zarządza wolnymi środkami dla przedsiębiorców pragnących prowadzić swoją działalność gospodarczą. Ponadto dodatkowe finanse można uzyskać z Unii Europejskiej.
Dofinansowanie do myjni samochodowej z Unii Europejskiej
Dofinansowanie do myjni samochodowej z UE przyznawane jest z programu operacyjnego – Kapitał ludzki. Kto może otrzymać wsparcie finansowe w ramach tego programu? Zarówno osoba pracująca i bezrobotna, która w poprzednim roku podatkowym nie posiadała zarejestrowanej na siebie działalności gospodarczej. Ile można otrzymać pieniędzy? Wysokość dofinansowania wynosi do 40 000 złotych. Poza środkami finansowymi można skorzystać z różnych kursów doszkalających związanych z prowadzeniem swojego biznesu. Co będzie wymagane? Trzeba będzie przedłożyć szczegółową dokumentację np. plany architektoniczne lokalizacji, biznesplan z analizą SWOT, przewidywanymi zyskami.
Dofinansowanie do myjni samochodowej pochodzące z Urzędu Pracy
Od lat każdy urząd pracy oferuje usługi w zakresie rozwijania przedsiębiorczości. Celem programów pomocowych jest wspieranie bezrobotnych w aktywizacji zawodowej. Każdy zarejestrowany w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna może ubiegać się o dofinansowanie do myjni samochodowej. Ile wynosi dofinansowanie? Kwota wsparcia wynosi do 20000 złotych.
Inne źródła dofinansowania do myjni samochodowej
Poza już wymienionymi sposobami uzyskania dodatkowych pieniędzy na myjnię samochodową dostępne są znane od dawna metody takie jak: leasing i franczyza. Leasing daje możliwość bieżącego spłacania zaciągniętego długu na budowę myjnia a, rozpoczęcie działalności gospodarczej jest możliwe nawet przy małym wkładzie własnym.
Czy franczyza jest dobrym sposobem dofinansowania do myjni samochodowej? Na pewno tak, trzeba tylko mieć na uwadze, że trzeba będzie dzielić się zyskami z franczyzodawcą. Pozwoli to jednak na otworzenie myjni samochodowej pod znakiem znanej na rynku marki i posiadającej zaufanie klientów.
Rentowność myjni samochodowej
Liczba samochodów przejeżdżających dziennie przez myjnię samochodową (przepuszczalność) zależy głównie od:
-
-
- Lokalizacja obiektu.
- Jakość myjni samochodowej: sprzęt i usługi.
- Poprawna organizacja przepływu klientów na terenie myjni.
-
Na jednej myjni samochodowej, w zależności od zastosowanej technologii, można myć do 8-10 samochodów na godzinę. Średnio każdy właściciel samochodu myje go 15-25 razy w roku. W związku z tym na podstawie całkowitej liczby samochodów w danym mieście można określić całkowitą liczbę potencjalnych klientów.