Budowa domu drewnianego

Budowa domu drewnianego

Budowa domu drewnianego – jak pozyskać dodatkowe środki na realizację projektu? W dzisiejszych czasach staramy się być jak najbardziej „ekologiczni”. Nie tylko kupujemy zdrową i ekologiczną żywność, ale także budujemy ekologiczne domy. Coraz popularniejsze staje się budowanie domów przy użyciu technik drewnianych. Cena budowy takiego domu jest niezwykle atrakcyjna, a poza tym osoby, które zdecydują się zrobić coś dla środowiska, mogą liczyć na wsparcie państwa. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dotację? Czy opłaca się budować domek z bali? Jak jeszcze bardziej obniżyć koszty budowy?

Domek ekologiczny

Wieloletni dom drewniany, czyli dom drewniany, który zastępuje tradycyjny dom murowany, określany jest przez architektów i inwestorów mianem nowoczesnego budynku ekologicznego. Być może zastanawiasz się teraz, co wpływa w ten sposób na postrzeganie konstrukcji drewnianych przez ludzi? Otóż ​​w tym przypadku istotną rolę odgrywa materiał przedmiotu użytkowego, wykorzystując do tego celu naturalny surowiec, jakim jest drewno, pomagamy ograniczyć ilość generowanych odpadów

Brzmi niepozornie? Drewno jest surowcem odnawialnym, który w przeciwieństwie do materiałów mokrych, takich jak cement czy stal, nie wytwarza szkodliwych związków, które mogą negatywnie wpływać na środowisko. Co więcej, domy z bali są również znacznie tańsze w utrzymaniu, a mieszkanie w nich może zmniejszyć zużycie energii, co z kolei obniża miesięczne rachunki za prąd. Ta cecha jest również dobra dla „ekologii”, zmniejszenie zużycia energii jest jednym z najłatwiejszych sposobów na zmniejszenie wpływu ocieplenia klimatu.

Pomoc od państwa – jak dostać dofinansowanie?

Ważną cechą budynków o konstrukcji drewnianej https://konsbud.com/oferta/konstrukcje-drewniane-chojnice jest niski koszt realizacji inżynierskiej. Cena budowy domu w technologii drewnianej jest zdecydowanie niższa niż budowa domu murowanego. Jeśli jednak okaże się, że budżet przeznaczony na prace budowlane jest niewystarczający, wówczas możemy zwrócić się o pomoc do urzędu. Od zeszłego roku osoby decydujące się na budowę domu z bali mogą ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie na realizację swoich planów.

Kilka lat temu państwo uruchomiło projekt pod hasłem „Polskie domy drewniane – w zgodzie z naturą”. Choć projekt nie jest jeszcze w pełni gotowy, to każdy, kto w tym celu ubiega się o kredyt hipoteczny lub gotówkowy w wyznaczonym oddziale banku, może złożyć wniosek o dotację na budowę domu energooszczędnego. Zainteresowane osoby mogą również udać się do urzędu miasta lub gminy w swoim miejscu zamieszkania po więcej informacji. Gminy często wspierają swoich mieszkańców w działaniach proekologicznych.

O czym warto pamiętać? Środki z dotacji wypłacane są zawsze po wybudowaniu domu. Bardzo ważny jest również czas trwania prac budowlanych, który nie może przekroczyć wcześniej ustalonego terminu. Wtedy nawet jednodniowa zwłoka przekreśli szansę na pozyskanie środków na budowę chaty z bali.

Chata – czy warto?

Decyzja o budowie własnego domu nie jest łatwym zadaniem. Dlatego zanim udamy się do banku, aby ubiegać się o kredyty hipoteczne i dotacje na budowę domów drewnianych, powinniśmy dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty naszej działalności i możliwości.

Budowa domu drewnianego – jak pozyskać dodatkowe środki na realizację projektu?

Jak wspomnieliśmy na początku, dom zbudowany w technologii drewnianej jest znacznie tańszy niż dom murowany. Dotyczy to kosztów budowy i późniejszej eksploatacji. Ponadto ważną cechą budynków o konstrukcji drewnianej jest również ich zaleta, czyli krótki czas realizacji projektu.

Budowa domu drewnianego
Budowa domu drewnianego

Budowa klasycznego domu szkieletowego trwa zwykle od trzech do pięciu miesięcy. Domy z bali są zwykle budowane w ciągu sześciu miesięcy. Czy chcesz wiedzieć, jak różne są te techniki budowy domów z bali? Jak sama nazwa wskazuje, domy szkieletowe powstają z połączenia elementów wyprodukowanych wcześniej w warsztacie produkcyjnym. Potocznie nazywane są prefabrykatami. Budowa domu z bali jest z pewnością pracochłonna, a bale są mocowane jeden po drugim, tworząc spójną i mocną konstrukcję.

Czy zielone domy są trwałe? Każdy, kto rozważa budowę domu z bali, z pewnością zada to pytanie. Jeśli wszystkie prace budowlane zostaną wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół i z dużą precyzją, tak aby były wolne od wad konstrukcyjnych, wówczas budynki wykazują ogromną wytrzymałość. Oczywiście należy pamiętać, że dom drewniany nie będzie tak odporny na szkodliwe czynniki zewnętrzne jak dom murowany, ale odpowiednio konserwowany i pielęgnowany z pewnością posłuży właścicielowi przez długi czas, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska naturalnego. Domy z bali to świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie czas, pieniądze oraz nowoczesny komfort i design.

Konsbud drewno konstrukcyjne
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com
Konsbud drewno klejone
Stobno 55 A,
72-002 Dołuje
918125387
www.konsbud.com