Jaka wypożyczalnia samochodów?

Jaka wypożyczalnia samochodów?

Jeśli szukasz sposobu na krótkie skorzystanie z czyjegoś samochodu bez konieczności jego zakupienia, wówczas wypożyczalnia samochodów okaże się strzałem w dziesiątkę. Z takiej możliwości korzysta się w wielu sytuacjach, jak chociażby wtedy, gdy chcemy wyjechać na weekend do oddalonego miasta, a w tamtejsze miejsce dojeżdżamy publicznymi środkami transportu. Na jakie koszty powinniśmy zwrócić uwagę wybierając wynajem samochodów? O jakich możliwych ograniczeniach nie możemy zapominać? Na jakie haczyki powinniśmy zwrócić uwagę? Co robić, aby uniknąć obciążenia za szkody przy wynajmie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Na jakie koszty zwrócić uwagę wybierając wynajem samochodów?

Jeśli chcemy wybrać idealną wypożyczalnie samochodów, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wszelkie koszty. Dzięki temu jesteśmy w stanie oszacować, ile będzie nas kosztować samochodowa wyprawa- jest ona jednym z najważniejszych elementów przygotowań. Nie bez znaczenia jest koszt wynajmu. W praktyce to, ile zapłacimy za wynajem samochodu za granicą, zależy przede wszystkim od tego, na ile dni potrzebujemy pojazdu, a także jaki typ czterokołowca wybierzemy. Dodatkowo musimy liczyć się z kilkoma dodatkowymi płatnymi opcjami, które powinniśmy przeanalizować i oszacować. Jednym z najważniejszych kosztów jest ten, który związany jest bezpośrednio z oddaniem samochodu po godzinach. Nie bez znaczenia jest cena benzyny. Polityka paliwowa może różnić się w zależności od wypożyczalni samochodowej. Najczęściej jednak firmy oferują pojazdy z pełnym bakiem, dlatego przed zwróceniem również czterokołowiec musi posiadać pełny bak. Dodatkowy wpływ na koszt końcowy może mieć kwestia ubezpieczenia. Wynajem busów z reguły związany jest z tym, że wykupowane są osobne zabezpieczenia, które mają na celu ochronić przed ewentualnymi kosztami dodatkowymi (kradzież, wypadek). Nie w sposób zapomnieć o kaucji- większość firm zajmujących się wynajmem aut dostawczych oczekuje płatności kartą. bus-9-osobowy-wypożyczalnia-Szczecin

O jakich możliwych ograniczeniach nie możemy zapominać?

Firmy wynajmujące auta dostawcze bardzo często nakładają dodatkowe ograniczenia. Jednym z nich jest wiek kierowcy. Jeśli wynajmujący ma mniej niż 25 lat, wówczas często wiąże się to z dodatkowym kosztem wynajmu. Osoby, które nie ukończyły 21 lat z reguły nie mają możliwości wypożyczenia czterokołowca. Kolejnym ograniczeniem jest także przekroczenie granicy. Podczas podróży powinniśmy zwiedzać tylko jedno państwo. Jeśli jednak chcemy wyjeżdżać za granicę, wówczas wypożyczalnia powinna być o tym poinformowana. Otrzymamy specjalistyczny certyfikat, który to zastąpi dowód rejestracyjny. Nie zapominajmy o maksymalnym limicie kilometrów. W zdecydowanej większości przypadków na umowie znaleźć możemy informacje na temat maksymalnej liczby kilometrów- warto mieć to na uwadze. W przypadku wynajmu aut dostawczych są to jednak limity, które dość trudno jest przekroczyć. W przypadku przekroczenia określonej wartości kilometrów, firmy pobierają dodatkową opłatę. 

Na jakie haczyki warto zwrócić uwagę?

Podczas robienia interesów z wypożyczalniami samochodów, powinniśmy zastanowić się nad tym, na jakie haczyki należy uważać, aby nie wpaść w kłopoty. Przede wszystkim niska cena o ile jest zachęcająca do korzystania z usług, to często wiąże się z niższą jakością usług. Dodatkowo często musimy uregulować rachunek ze względu na konieczność ponoszenia dodatkowych opłat. Są one konieczne w sytuacji, gdy dzienny limit zostanie przekroczony. Regularnie klienci są także zainteresowani dodatkowym wyposażeniem w postaci fotelika dziecięcego czy też nawigacji GPS. Zwróćmy uwagę także na zakres ubezpieczenia- on również niejednokrotnie jest haczykiem. Niekiedy warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży i od uszkodzeń, co maksymalizuje nasze bezpieczeństwo finansowe. Przed wynajęciem czterokołowca należy dokładnie obejrzeć samochód- wówczas mamy pewność, że nie poniesiemy kosztów za czyjeś błędy. Pamiętajmy o tym, aby upewnić się, kto odpowiada za uzupełnienie baku. Przeczytajmy również na umowie kiedy i gdzie należy oddać auto- złamanie warunków umowy wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów. 

Zobacz koniecznie:

Co robić, aby uniknąć obciążenia za szkody przy wynajmie?

Nie da się ukryć, że wynajem samochodów to bardzo komfortowe rozwiązanie, które niekiedy jest drogą przez mękę. Dotyczy to sytuacji, w której auto oddawane jest w zdecydowanie innym stanie niż odbierane. Problemem mogą okazać się nawet pojedyncze rysy bądź drobne wgniecenia. Pamiętajmy o tym, aby sprawdzać samochód przy odbiorze i przed jego oddaniem, dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć dodatkowego obciążenia za szkody, które niekiedy może być bardzo wysokie. W sytuacji, kiedy dostrzeżemy uszkodzenia po podpisaniu protokołu, natychmiastowo powinniśmy zgłosić do wypożyczalni. Profesjonalne firmy uwzględnią uszkodzenia w protokole, dzięki czemu nie poniesiemy odpowiedzialności za coś, czego nie zrobiliśmy.